Jak se správně starat o naše výrobky

-> Pokud chcete, aby Vám výrobky od nás vydržely co nejdéle, musíte se o ně dobře starat.
-> Životnost každého výrobku závisí na starostlivosti o něj, frekvenci nošení a živlech, kterým čelí.
-> Všechny naše produkty doporučujeme prát spíše ručně, případně na nejnižší možnou teplotu v pračce, při malých otáčkách a bez ždímání.
-> Pro zachování stálosti barev produkty nikdy nesušte na slunci a nevystavujete přímému slunečnímu záření.
-> Kovové komponenty po praní vždy ihned osušte a nechte dobře vyschnout.
-> Kovové komponenty je také dobré občas promazat.

O výrobky se starejte podle druhu materiálu. Jaký materiál byl na daný výrobek použit se vždy dočtete v detailu produktu.

Výrobky ze softshellu
Většinu výrobků vyrábíme ze softshellu. Ten vyniká jednoduchou údržbou a stálostí barev. Výrobky ze softshellu jsou příjemné pro mazlíčka (jsou prodyšné, měkké a netlačí), ale i pro jeho páníčka (příjemné do ruky, dobře se udržují).

Materiál: 100% MIKROPOLYESTER + TPU, gramáž: 200g/m2, nepromokavost: > 8000 mm /
H2O, odolnost proti vlhkosti: 2000 g / m2 / 24h, vícevrstvý, prodyšný.
Zdravotně nezávadný materiál s certifikátem Öko-Tex Standard 100.

Péče: Perte nejlépe ručně, případně na nejnižší možnou teplotu v pračce, při malých otáčkách a bez ždímání. Doporučujeme strčit například do povlaku na polštář, ať se Vám v pračce neomlátí kovové komponenty o buben pračky. Po vyprání kovové komponenty ihned osušte a výrobek nechte uschnout na suchém místě. Pro zachování stálosti barev produkty nikdy nesušte na slunci a nevystavujete přímému slunečnímu záření. Nesmí se chemicky bělit a čistit, sušit v sušičce, žehlit.

-> Motýlky a mašle do pračky nedávejte, perte je jemně v ruce, poté upravte do původního tvaru a nechte volně uschnout.

 
Výrobky ze směsi bavlny a polyesteru
Většinu šátků vyrábíme z polycottonu (směs polyesteru a bavlny).
Tento materiál je příjemný na dotek, je jemný, hebký, poddajný a psovi na krku nijak nepřekáží. Nemačká se tolik, jako samotná bavlna a dobře uchovává barvy. Je rychleschnoucí.

Materiál: 60% BA, 40% PES
Zdravotně nezávadný materiál s certifikátem Öko-Tex Standard 100.

Péče: Perte nejlépe ručně, případně na nejnižší možnou teplotu v pračce, při malých otáčkách a bez ždímání. Pro zachování stálosti barev produkty nikdy nesušte na slunci a nevystavujete přímému slunečnímu záření. Nesmí se chemicky bělit a chemicky čistit. Šátky nikdy nežehlete přímo! Jsou vyrobeny z nemačkavého materiálu, pokud se Vám ale i přesto pomačkají, můžete je vyžehlit přes vrstvu bavlněné látky.
Dejte pozor, abyste si výrobky z tohoto materiálu o něco nezatrhli.


Výrobky z bavlny
Některé výrobky (např. šátky) jsou bavlněné. Bavlna je přírodní materiál, který vyniká hlavně svou pevností. Je prodyšná, ale oproti polycottonu se více mačká a schne pomaleji.

Materiál: 100% Bavlna

Péče: Bavlněné výrobky můžete prát v pračce. Doporučujeme však nízkou teplotu, aby si bavlna zachovala všechny své vlastnosti. Bavlna se při vysokých teplotách může srazit. Může také dříve dojít k seprání barev, které později už nemusí být tolik výrazné. Pro zachování stálosti barev produkty nesušte na slunci a nevystavujete přímému slunečnímu záření. Nesmí se chemicky bělit a čistit. Po vyprání doporučujeme výrobek upravit do původního tvaru a nechat volně uschnout. Můžete žehlit. Nedoporučujeme sušit v sušičce.

Výrobky z Fleece
Všechny naše čmuchací koberečky a hračky jsou vyráběny z měkkého a zdravotně nezávadného materiálu fleece. Tento materiál si uchovává stálost barev a zvíře nijak nedráždí.
Všechny naše koberečky a hračky z fleece můžete bez obav vyprat v pračce na nízkou teplotu, na nižší otáčky, bez ždímání. Poté je upravte do původního tvaru a nechte volně uschnout. Nedávejte do sušičky, nežehlete. Nesmí se chemicky bělit a čistit. Při praní nepoužívejte prostředky, které by Vaše zvíře mohly dráždit.

Koberečky materiál: Třásně: Fleece (100% polyester)
Podložka: PVC

Hračky materiál: Fleece (100% polyester)Kovové komponenty a péče o ně

Všechny kovové a plastové komponenty, které používáme k výrobě našich produktů, pečlivě vybíráme a testujeme. Komponenty odebíráme od kvalitních a ověřených dodavatelů.

Kovové komponenty jako jsou polokroužky a kroužky na obojcích/postrojích jsou svařované, tedy pevnější a odolnější, než ty nesvařované.
K výrobě našich produktů používáme kvalitní komponenty z materiálů jako je ocel a zinek. Pokud si vyberete kovové komponenty v jiné barvě (např. černá, růžové zlato), může se stát, že se kov po určitém čase opotřebí a začne měnit barvu. Tato změna nemá vliv na funkčnost.
Na kovových komponentech můžou být po čase také viditelné povrchové škrábance, které vzniknou mechanickým poškozením po kontaktu s něčím tvrdým. S tím se bohužel nedá nic dělat a záleží jenom na Vás a Vašem čtyřnohém parťákovi, jak moc budete opatrní a o produkt se starat.

Jak se starat o kovové komponenty?
-> Po každém praní našich výrobků, kovové komponenty ihned osušte suchým hadrem a nechte vyschnout. 
-> Pokud na kovových komponentech po čase zpozorujete zašedlý povrch, nelekejte se. Jedná se o oxidační proces, který nemá vliv na funkčnost a je pro kov zcela přirozený. Kování můžete vyčistit například zubním kartáčkem společně s čistícím prostředkem.
-> Pravidelným čistěním kovových komponentů pomůžete předcházet skvrnám, které by mohly zanechat na produktech, nebo na srsti Vašeho mazlíčka.
-> Kovové komponenty je dobré jednou za čas vyčistit a promazat mazivem určeným na kov. (Důležité je to například u karabin na vodítkách, aby si i po letech zachovaly svou funkčnost.)
-> Nepoužívejte silné čistící prostředky! Na čištění většinou stačí obyčejná mýdlová voda.
-> Pokud jsou na výrobku komponenty z nerezové oceli, stejně je po každém máčení ve vodě nechte pořádně vyschnout.