Svatba se psem: Jak si tento výjimečný den užít naplno

Svatba je jedním z nejdůležitějších dnů v životě a mnoho z nás by si tento okamžik nedokázalo představit bez svých čtyřnohých přátel. Pes je často nejen domácím mazlíčkem, ale i členem rodiny. Jak tedy zařídit, aby byl váš pes součástí vaší svatby a vy si tento den maximálně užili?

Plánování svatby se psem: Na co nezapomenout

Předtím, než se pustíte do organizace svatby se psem, je důležité zvážit několik faktorů:

1. Zdraví a pohodlí psa

Nejdůležitější je zdraví a pohodlí vašeho psa. Zajistěte, aby měl dostatek vody, stínu a možnost odpočinout si. Pokud váš pes není zvyklý na velké skupiny lidí, zvažte, zda je pro něj přítomnost na svatbě skutečně vhodná.

2. Role psa na svatbě

Předem si promyslete, jakou roli bude váš pes na svatbě hrát. Může to být například:

  • Nosič prstýnků: S pomocí speciálního obojku nebo mašle může váš pes přinést prstýnky až k oltáři.
  • Společenský host: Někteří psi se rádi pohybují mezi hosty a přinášejí radost všem kolem sebe.
  • Fotomodel: Při svatebním focení mohou vzniknout krásné a dojemné momenty, pokud bude váš pes součástí snímků.

3. Bezpečnost a komfort hostů

Nezapomeňte informovat své hosty o přítomnosti psa na svatbě. Někteří lidé mohou mít alergie nebo strach ze psů, a proto je důležité, aby byli na tuto skutečnost připraveni.

Aktivity se psem na svatbě

Aby si váš pes svatbu užil stejně jako vy, je dobré naplánovat několik aktivit, které mohou být skvělým zpestřením vaší svatby a zároveň zahrnou vašeho čtyřnohého parťáka.

1. Procházka svatebním areálem

Naplánujte si krátkou procházku s vaším psem v okolí svatebního místa. Tím nejen uspokojíte jeho potřebu pohybu, ale zároveň si vychutnáte chvíle klidu a pohody před obřadem.

2. Psí fotokoutek

Vytvořte speciální fotokoutek, kde si hosté budou moci pořídit fotografie se psy. Může to být zábavné a originální zpestření vaší svatby.
Vybavte fotokoutek pár rekvizitami a svatebními dekoracemi a nechte hosty, aby si se svými psy udělali vtipné a tematické fotografie.

Kromě fotokoutku můžete mít i profesionálního fotografa, který se bude věnovat focení psů. Hosté si tak budou moci odnést krásné profesionální fotografie se svými miláčky. 

3. Psí občerstvení

Připravte speciální občerstvení pro vašeho psa i pro ostatní čtyřnohé hosty. Můžete si objednat psí dorty nebo zdravé pamlsky, které budou pro psy chutné a bezpečné.

4. Psí agility show

Pokud váš pes umí různé triky nebo je trénovaný v agility, předveďte jeho dovednosti hostům. Můžete postavit jednoduchou překážkovou dráhu a nechat psa předvést, co umí.

5. Psí hřiště

Pokud budete mít mezi hosty více psů, můžete jim vytvořit malé hřiště, kde se budou moci volně pohybovat, hrát si spolu a bavit se. Připravte hračky, míčky a další vybavení, které psy zabaví. Nezapomeňte také na dostatek vody, stínu a míst k odpočinku.

6. Psí malování

Organizujte malování tlapkami. Připravte netoxické barvy a plátna, a nechte psa vytvořit originální umělecké dílo, které si můžete ponechat jako památku na váš svatební den. 

7. Svatební psí sbírka

Pokud jste velkými milovníky psů a rádi byste udělali dobrou věc, můžete na svatbě připravit speciální sbírku pro psy. Místo svatebních darů můžete poprosit hosty raději o dary pro útulky nebo organizace, které se starají o opuštěné psy. Hosté mohou přinést krmivo, hračky nebo finanční příspěvky.
  

Na co si dát pozor se psem na svatbě

1. Dozor nad psem

Zajistěte, aby měl váš pes vždy někoho, kdo na něj dohlédne. Může to být profesionální pečovatel o psy nebo důvěryhodný přítel, který zajistí, že se váš pes bude cítit pohodlně a bezpečně. Nezapomeňte že by to měl být nejlépe někdo, koho už váš pes zná a má k němu důvěru.

2. Předem domluvené prostory

Ověřte si, zda je svatební místo přátelské ke psům a zda jsou zde k dispozici vhodné prostory pro venčení a odpočinek psa.

3. Svatební oblečení pro psa

Pokud plánujete obléknout psa do svatebního oblečku, ujistěte se, že je pohodlný a nepřehřívá ho. Vyberte lehký a prodyšný materiál, který neomezuje jeho pohyb.

Pokud se psovi rozhodnete pořídit speciální svatební obojek, vodítko, nebo jiný doplněk, můžete si prohlédnout naší speciální svatební kolekci, která je navržena s důrazem na detail a kvalitní materiály, aby váš pejsek vypadal slavnostně a zároveň se cítil pohodlně. Díky tomu bude moci býtsoučástí svatebního veselí bez obav a ještě bude vypadat úžasně. 💍🐕

 PhotoRoom_20240610_223326 (kopie) PhotoRoom_20240610_211019 (kopie) 

 Celou kolekci si můžete prohlédnout tadyNa produkty si také můžete nechat vyšít jméno novomanželů a datum svatby.❤️

PhotoRoom_20240610_224934 (kopie)

Závěrem

Svatba se psem může být nádherným a nezapomenutelným zážitkem, pokud se pečlivě připravíte a zohledníte potřeby svého čtyřnohého přítele. S trochou plánování a kreativity můžete vytvořit svatební den, který si užijete vy, váš partner, hosté a samozřejmě i váš pes.